Praca tymczasowa jest formą zatrudnienia. Remedy, jako agencja pracy tymczasowej jest firmą, z którą zawierasz umowę i od nas też otrzymujesz wynagrodzenie.
Samą pracę jednak wykonujesz już u naszego klienta [ustawowo nazwanego Pracodawcą użytkownikiem] i to on Ci ją organizuje. Zaletą tej formy zatrudnia jest jej elastyczność. Wbrew nazwie ‘tymczasowa’, praca ta nie musi być tylko dorywcza, równie dobrze może być długoterminowa. To zależy od Ciebie i pracodawcy użytkownika.
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Blog
Czytaj dalej
Współpracę z Remedy cenię za miły personel, pomoc przy załatwianiu i podpisywaniu umowy oraz szybki i jasny przekaz informacji kierowany przez pracowników
Patryk Anusiak
Za pośrednictwem Agencji Pracy Remedy pracuję już bardzo długo i zdecydowanie mogę polecić ją innym. Najbardziej podobało mi się indywidualne podejście do pracownika oraz bardzo miła obsługa.
Piotr Pawłowski
Przez Agencję Remedy pracowałem w firmie produkującej kotły grzewcze. Wypłaty były zawsze na czas, a czasem nawet szybciej. Dużym ułatwieniem były umowy podpisywane drogą elektoniczną.
Denis Jankowski
Umowa o pracę tymczasową zawierana jest pomiędzy trzema podmiotami: pracownikiem, pracodawcą i agencją pracy tymczasowej. Praca w tym systemie polega na tym, że pracownik formalnie jest zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej, ale swoje obowiązki wykonuje u pracodawcy. Bez względu na firmę, w której pracuje pracownik tymczasowy cały czas pozostaje on pracownikiem agencji. W praktyce, oznacza to, że wszystkie sprawy administracyjne (tj.: wypłata wynagrodzeń, odprowadzenie podatku, składek ZUS itp.) przejmuje na siebie agencja pracy tymczasowej. Praca tymczasowa ma zwykle charakter sezonowy lub doraźny.
Do kogo skierowane są oferty pracy tymczasowej?
Oferty pracy tymczasowej skierowane są do osób dyspozycyjnych, które chcą szybko zarobić i nie mają sprecyzowanego kierunku rozwoju swojej drogi zawodowej. Praca tymczasowa jest jednak typem zajęcia, który nie daje stabilizacji, gdyż dochody są uzależnione od liczby zleceń.W przypadku pracowników tymczasowych pracodawcą umowa podpisywana jest z agencją pracy, która oddelegowuje pracowników na rzecz konkretnego pracodawcy – swojego klienta. Maksymalny czas wykonywania pracy tymczasowej dla jednego pracodawcy wynosi 18 miesięcy w ciągu 3 lat.
Okres wypowiedzenia umowy o pracę tymczasową wynosi 3 dni, jeśli umowa jest zawarta na czas od 7 do 14 dni, lub 7 dni, jeśli umowa obowiązuje dłużej niż 2 tygodnie. Prawo do urlopu w pracy tymczasowej jest niezależny od stażu pracy i wynosi 2 dni za każdy przepracowany miesiąc. Pracownik tymczasowy może pójść na urlop dopiero po przepracowaniu 6 miesięcy u danego pracodawcy.
Praca tymczasowa jest elastyczna i daje duże możliwości zarządzania własnym czasem, gdyż nie ma odgórnie określonych, narzuconych godzin. Wymiar pracy tymczasowej można dopasować do swoich potrzeb, np. planu zajęć na uczelni czy innej pracy na część etatu.
W naszej ofercie, oprócz ofert pracy tymczasowej w Polsce, posiadamy także oferty pracy tymczasowej za granicą, na przykład w Niemczech i w Holandii.
Już wychodzisz?