Pracownicy z Filipin – klucz do sukcesu Twojej firmy

pracownicy

Braki kadrowe i rotacja pracowników to powszechny problem, z którym borykają się firmy. Ciągłe zgłaszane trudności w znalezieniu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników na kluczowe stanowiska jak również fizycznych pracowników produkcyjnych, prowadzi do nieobsadzonych miejsc pracy i spadku wydajności. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu?

Wysoka rotacja zatrudnionych, negatywnie wpływa na stabilność zespołu a także na koszty związane z rekrutacją i szkoleniem nowych pracowników. Te wyzwania mają istotny wpływ na rentowność oraz konkurencyjność firm i podkreślają pilną potrzebę w rozwiązaniu tego problemu. Z kolei pracownicy tymczasowi z Filipin najczęściej znajdują zatrudnienie w branży produkcyjnej, hotelarskiej, spawaniu, pracach montażowych czy szyciu. Ich zatrudnienie może być strategią długofalową, która może przyczynić się do stabilności kadrowej oraz zmniejszenia rotacji w firmie. To z kolei może przedłożyć się na oszczędność czasu i kosztów związanych z rekrutacją i szkoleniami nowych pracowników.

Plusy zatrudnienia pracowników z Filipin

Pracownicy z Filipin dobrze radzą sobie przy wykonywaniu prac fizycznych a także wykazują się dużym zaangażowaniem w powierzoną im pracę. Posługują się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Zazwyczaj przyjeżdżają do pracy do Polski na dłuższy okres. Mała rotacja i gotowość do nauki nowych obowiązków sprawiają, że pracownicy z Azji z pewnością będą trafionym wyborem. Do plusów ich zatrudnienia wymienia się:

Łatwa adaptacja i lojalność wobec pracodawcy

Filipińczycy bardzo łatwo adaptują się w Polsce. Pochodzą z katolickiego kraju i posługują się językiem angielskim, więc ewentualne bariery: językowa czy kulturowa są łatwiejsze do pokonania. Poza tym są zainteresowani dłuższą współpracą z jednym pracodawcą, co jest ogromną zaletą dla firm, które zmagają się z wysoką rotacją pracowników.

Zaangażowanie w swoją pracę

Pracownicy z Filipin posiadają wysokie zdolności manualne, radzą sobie doskonale z obsługą maszyn produkcyjnych. Dobrze radzą sobie w branży produkcyjnej, hotelarskiej, spawaniu, pracach montażowych czy szyciu. Na tych stanowiskach pracy kluczowa jest dokładność i solidność wykonywanych obowiązków.

Niewielkie wymagania

Filipińczycy bardzo szybko przystosowują się do warunków panujących w Polsce. Nierzadko podejmują się ciężkich prac fizycznych, a także nie mając wygórowanych oczekiwań finansowych.  Dla nich najważniejsza jest lojalność pracodawcy. Decydując się na zatrudnienie Filipińczyka można zyskać bardzo zaangażowanego, kompetentnego i lojalnego pracownika, który chętnie przyjedzie do Polski na dłużej.

Bezkonfliktowość

W pracy liczą się ludzie. Filipińczycy są bardzo uprzejmi i sympatyczni. Słyną ze swojej pogody ducha jak również pozytywnego podejścia do życia. Nie popadają w konflikty i są bardzo kulturalni. Nic więc dziwnego, że są jedną z liczniejszych grup wśród obcokrajowców zatrudnianych w Polsce.

Skorzystaj z naszych usług

Nie wiesz jak zatrudnić pracowników z Filipin? Chętnie pomożemy. Skorzystaj z naszych usług i dowiedz się, jak zatrudnić pracowników z Azji. Nasz zespół specjalistów pomoże Ci w całym procesie rekrutacji oraz legalizacji pracy i pobytu, zapewniając pełne wsparcie na każdym etapie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji i znaleźć idealnych kandydatów, którzy wzmocnią Twój zespół.

Praca tymczasowa

Praca tymczasowa to elastyczne rozwiązanie kadrowe, które pozwala firmom szybko reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe. Dzięki pracy tymczasowej firmy mogą łatwo zaspokoić krótkotrwałe zapotrzebowanie na pracowników, wypełnić luki kadrowe a także zwiększyć elastyczność swojego zespołu, bez konieczności angażowania się w długoterminowe zatrudnienie.

Legalizacja pracy i pobytu cudzoziemców

Proces legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców jest niezwykle istotny dla firm zatrudniających pracowników spoza kraju. Zapewnienie zgodności z przepisami prawnymi oraz prawidłowe przeprowadzenie procedur legalizacyjnych gwarantuje bezproblemowe funkcjonowanie zespołu oraz uniknięcie potencjalnych kłopotów prawnych. Dzięki właściwej legalizacji pracy cudzoziemcy mogą legalnie przebywać i pracować w kraju, co z kolei przekłada się na stabilność kadrową oraz zapewnienie niezbędnych umiejętności w zespole.

pracownicy

Rekrutacja specjalistyczna

Usługa rekrutacji specjalistycznej oferuje profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu wysokiej klasy talentów, dopasowanych do unikalnych wymagań i potrzeb klienta, co przekłada się na skuteczną i efektywną rekrutację najlepszych kandydatów. Dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu, firma może szybko i skutecznie uzupełnić swoje zespoły o najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

Już wychodzisz?