Pracownicy z Filipin – dlaczego warto ich zatrudnić?

Wyobraź sobie pracownika, który jest wysoko wykwalifikowanym specjalistą, zaangażowanym w swoją pracę, bezkonfliktowym i przywiązanym do Twojej firmy. Brzmi jak marzenie każdego pracodawcy, prawda? Dowiedz się, jakie korzyści przyniesie Ci zatrudnienie pracowników z Filipin.


Łatwa adaptacja i lojalność wobec pracodawcy

  • Filipińczycy bardzo łatwo adaptują się w Polsce. Pochodzą z katolickiego kraju i posługują się językiem angielskim, więc ewentualna bariera kulturowa, czy językowa jest łatwiejsza do pokonania. Poza tym są zorientowani na dłuższą współpracę z jednym pracodawcą, co jest ogromną zaletą dla firm, które zmagają się z wysoką rotacją pracowników. Po 5 latach pracy w Polsce mają możliwość otrzymania stałego pobytu i wielu z nich decyduje się tu zostać.

Zaangażowanie w swoją pracę

  • Pracownicy z Filipin posiadają wysokie zdolności manualne, radzą sobie doskonale z obsługą maszyn produkcyjnych.. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej polskich firm decyduje się na zatrudnienie spawaczy, tapicerzy oraz szwaczek z Filipin. Na tych stanowiskach pracy kluczowa jest dokładność i solidność wykonywanych obowiązków.

Niewielkie wymagania

  • Filipińczycy bardzo szybko przystosowują się do warunków panujących w Polsce. Nierzadko podejmują się ciężkich prac fizycznych, jednocześnie nie mając wygórowanych oczekiwań finansowych.  Dla nich najważniejsza jest lojalność pracodawcy. Decydując się na zatrudnienie Filipińczyka można zyskać bardzo zaangażowanego, kompetentnego i lojalnego pracownika, który chętnie przyjedzie do Polski na dłużej.

Bezkonfliktowość

  • W pracy liczą się ludzie. Filipińczycy są bardzo uprzejmi i sympatyczni. Słyną ze swojej pogody ducha i pozytywnego podejścia do życia. Nie popadają w konflikty i są bardzo kulturalni. Nic więc dziwnego, że są jedną z liczniejszych grup wśród obcokrajowców zatrudnianych w Polsce.

Już wychodzisz?