Praca na produkcji – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych nie maleje. Pomimo, że często praca na produkcji wiąże się z wysiłkiem fizycznym i doskonałą sprawnością, zainteresowanie wśród kandydatów jest wciąż wysokie. Wpływa na to wiele czynników – od satysfakcjonujących zarobków, możliwość awansu, czy rozwoju zawodowego. 
Pracę na produkcji zazwyczaj podejmuje się jako dodatkową, dorywczą, czy sezonową, dlatego tak często kandydatów rekrutuje  agencja pracy tymczasowej. Nie


Jakie wymagania trzeba spełnić, by podjąć pracę na produkcji?

Wymagania wobec kandydatów na stanowisko pracownika produkcji są różne i zależą od specyfiki danej firmy, czy obowiązków na stanowisku pracy. Ze względu na charakter pracy, ważniejsze od wykształcenia będą zdolności manualne, komunikatywność, sumienność i zaangażowanie w powierzone zadania. W przypadku, gdy produkcja dotyczy wyrobów spożywczych, konieczne jest orzeczenie sanitarno-epidemiologiczne oraz przejście szkolenia BHP.


Czy, aby wykonywać zawód pracownika produkcji potrzebne jest doświadczenie?

Doświadczenie na podobnym stanowisku pracy oczywiście będzie dodatkowym atutem, natomiast w większości przypadków nie jest wymagane. Firmy zazwyczaj zapewniają pełne wdrożenie stanowiskowe, dzięki czemu taką pracę może podjąć każdy. 
Wyjątek stanowią stanowiska takie jak operator maszyn, który powinien ukończyć co najmniej szkołę średnią, a także posiadać odpowiednie kwalifikacje, potwierdzone zaświadczeniem.


Gdzie szukać pracy na produkcji?

Jeśli interesuje nas praca w konkretnej firmie produkcyjnej, można przejrzeć jej stronę internetową lub poszukać ogłoszeń na portalach. Firmy produkcyjne bardzo często korzystają z usług biur pośrednictwa pracy, dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani pracą na produkcji, najlepiej sprawdzić, jakie oferty prezentuje certyfikowana agencja pracy.

Już wychodzisz?