Agencja pracy tymczasowej – korzyści dla pracownika
Głównymi celami agencji pracy tymczasowej jest pomoc osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy oraz wsparcie pracodawców w procesie poszukiwania pracowników. W odróżnieniu od urzędu pracy, agencje zatrudnienia nie są publicznymi jednostkami, tylko prywatnymi firmami, dlatego działają na zupełnie innych zasadach. Do biur pracy zgłaszają się najczęściej przedsiębiorstwa, którym zależy na znalezieniu pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami w jak najkrótszym czasie. Jakie korzyści dla pracownika niesie agencja pracy tymczasowej?
Szeroki zakres ofert pracy
- Biuro pośrednictwa pracy współpracuje z różnymi firmami, poszukującymi pracowników o konkretnych kwalifikacjach, dzięki czemu kandydat ma dostęp do szerokiego zakresu ofert pracy pod swój profil. Jeśli aktualnie nie znalazł odpowiedniej oferty dla siebie, może zostawić swoje CV i czekać na kontakt ze strony konsultanta, jeśli pojawi się wakat zgodny z doświadczeniem, kwalifikacjami i preferencjami zawodowymi. To daje ogromny komfort i pewność, że gdy tylko pojawi się odpowiednie stanowisko, kandydat zostanie o tym poinformowany. To praca szuka człowieka. Osoby korzystające z biur pośrednictwa pracy często szukają elastycznego zatrudnienia. Agencja pracy tymczasowej dysponuje ofertami, które można dostosować do swoich potrzeb.
Możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego
- Poszukiwanie pierwszej pracy to często żmudne i czasochłonne zajęcie. Ciężko jest znaleźć miejsce, w którym można zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. Zatrudnienie przez agencję pracy cieszy się sporą popularnością wśród osób młodych – uczniów, studentów, absolwentów szkół, którzy w pracy tymczasowej widzą szansę na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, z perspektywą zatrudnienia na stałe u pracodawcy użytkownika.
Stały kontakt z agencją
- Biuro pośrednictwa pracy, jako firma prywatna dba o najwyższy standard usług. Pracownicy takiej firmy są zaangażowani i otwarci na pomoc. Profesjonalna agencja zatrudnienia dba o utrzymanie stałego kontaktu z kandydatem przez okres trwania procesu rekrutacyjnego. Może liczyć na wsparcie i doradztwo konsultanta w późniejszych etapach rekrutacji, jak i wskazówki, w jaki sposób przygotować się do pracy.