Agencja pracy tymczasowej – korzyści dla pracodawcy

Pracownik potrzebny na już?  Szukasz elastycznego rozwiązania w strukturze zatrudnienia? Zależy Ci na specjaliście z konkretnymi kwalifikacjami?  Z roku na rok wzrasta liczba firm, które decydują się na współpracę z agencjami pracy. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z ich usług.


Formalności po stronie agencji

  • Pracodawcą pracownika tymczasowego jest w rzeczywistości agencja pracy, dlatego po jej stronie leży obowiązek dopełnienia wszelkich formalności związanych z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej, wypłaty wynagrodzenia, odprowadzaniem składek ZUS, przestrzegania okresów wypowiedzenia oraz wypłacania odpraw zgodnie z kodeksem pracy. Współpraca z agencją jest więc doskonałym sposobem na odciążenie działu personalnego przedsiębiorstwa.
  •   Coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie cudzoziemców. Rekrutacja, legalizacja pracy i pobytu pracowników z zagranicy to skomplikowany proces, wymagający doskonałej znajomości przepisów. W takich przypadkach agencja pracy tymczasowej wyręcza swoich klientów i bierze na siebie wszystkie formalności związane z legalizacją. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

  • W przypadku, gdy pracodawca sam zajmuje się zatrudnianiem pracownika,  musi liczyć się z wieloma zobowiązaniami. Przeniesienie na firmę zewnętrzną procesów związanych z  rekrutacją, selekcją, biurokracją w przedsiębiorstwie jest jednym ze sposobów na optymalizację kosztów. To oznacza, że pracodawca nie musi zatrudniać osoby odpowiedzialnej za kwestie płacowo-kadrowe, kupować sprzętu biurowego i odpowiednich specjalistycznych programów, czy ponosić kosztów związanych z badaniami profilaktycznymi nowego pracownika.

Elastyczność zatrudnienia

  • Wraz z dynamiczną zmianą rynku pracodawcy są zmuszeni do aktywnego poszukiwania ludzi do pracy, co jest czasochłonne i nie zawsze efektywne. W końcu znalezienie odpowiedniego pracownika “na już” jest nie lada wyzwaniem. Agencje pracy tymczasowej rekrutują, selekcjonują i dostarczają pracowników o określonych kwalifikacjach do wykonania zadania w konkretnym czasie.

Już wychodzisz?